Софія Андрухович: Амадока, найбільше озеро Європи
– УкраїнаПисьменниця, перекладачка та публіцистка.

Народилася 1982 року в Івано-Франківську. Закінчила Українську академію друкарства. Живе у Києві.

Авторка прозових книжок «Літо Мілени» (2002), «Старі люди» (2003), «Жінки їхніх чоловіків» (2005), «Сьомга» (2007). У 2014 році її роман «Фелікс Австрія» справив враження на читачів своєю стилістикою, здобув чималу популярність і отримав спеціальну відзнаку Форуму видавців у Львові, «Книгу року BBC» та премію «ЛітАкцент року». У 2015 «Фелікс Австрія» відзначено Премією Фонду Лесі та Петра Ковалевих, а у 2017 угорський переклад роману отримав Літературну премію Вишеградського Східного партнерства (VEaPLA). У 2020 році вийшов фільм «Віддана», знятий компанією FILM.UA за мотивами роману «Фелікс Австрія».

У 2015 році стала лауреаткою премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського. 

У 2016 році Софія Андрухович спільно з Мар'яною Прохасько написали дитячу книжку-картинку «Сузір'я Курки». Книжка увійшла до престижного каталогу в галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури «Білі круки» («White Ravens 2017»). 

«Амадока» — третій роман Софії Андрухович, виданий 2020 року. Це «великий роман»: авторка писала його впродовж трьох років, від моменту задуму до реалізації ідеї пройшло 6 років, книга має понад 800 сторінок, і переплітає у собі сучасність та минулі пласти української на європейської історії. Амадока – це велетенське озеро на території теперішньої України, описуване Геродотом, зображуване на середньовічних мапах, і без вісти зникле. Чи можуть зникати цілі світи і культури? І що може витягти їх із забуття?