Олеся Яремчук: Наші Інші
– Україна 

Журналістка, репортерка, письменниця. Народилася 1991 року у Львові. Закінчила факультет журналістики, написала дисертацію «Подорожня антропологія в літературних репортажах Йозефа Рота». Навчалася і стажувалася в Гамбурзі, Бонні, Мюнхені, Відні. Друкувалася у газеті «День», «New Eastern Europe», «Українському журналі» (Прага), онлайн-виданнях «Літакцент» і «The Ukrainians», стажувалася у німецьких виданнях Deutsche Welle (Бонн) та Hamburger Abendblatt (Гамбург). Спеціалізується на темах культурної та національної ідентичності, пограниччя. 

Лауреатка конкурсу художнього репортажу «Самовидець» від видавництва «Темпора» (2014). У 2016 році стала кураторкою цього конкурсу. 2017-2019 рр. була головною редакторкою видавництва репортажистики «Човен». З 2015 — авторка та журналістка проекту про національні меншини в Україні «Наші Інші» в онлайн-журналі «The Ukrainians». Репортажі перекладені чеською, німецькою та англійською мовами. 

Книга «Наші Інші» отримала нагороду Літакцент року та увійшла до короткого списку «Премії міста літератури ЮНЕСКО»

Стипендіатка міжнародної журналістської програми графині Маріон Дьонгофф (Internationale Journalisten-Programme), ADAMI Fellowship, Фундації «KulturKontakt Austria». Членкиня українського ПЕН.

 

Фото авторки: Оксана Камі