Тамара Горіха Зерня: «Доця»
– Україна 

Письменниця та волонтерка. Справжнє ім’я — Тамара Дуда. Народилася у Києві. Закінчила Український гуманітарний ліцей, згодом вступила до Інституту журналістики Київського університету. Навчалася в Київському міжнародному університеті. Більше 20 років займається перекладом економічних текстів з англійської. 

Успішна дебютантка в сучасній українській ветеранській прозі. Тамара Горіха Зерня раніше ніколи не писала, проте її дебютна книжка «Доця» отримала премію Книга року ВВС у 2019 році. Авторка також відома своєю волонтерською діяльністю під час російсько-української війни. З 2014 року Тамара Дуда була активною волонтеркою під час російської агресії на Сході України. За волонтерську діяльність була відзначена грамотою мера Києва.

«Доця» — це перший роман письменниці. Події в книзі відбуваються 2014 року під час російсько-української війни на сході України. Книга стала блискучим відкриттям для української читацької аудиторії, відтак ім’я письменниці успішно ввійшло в дискурс сучасної української літератури. Незабаром планується екранізація роману.