Конрад Янчура: «Контрабандист»
– ПольщаПольський письменник, народився в Любачеві. Автор оповідань, журналістських статей і критичних текстів. Працював копірайтером, журналістом, літературним критиком і контрабандистом. Зараз працює в ІТ. Мешкав у Бухаресті, Кракові та Любачові. Зараз — у Катовіце. «Контрабандисти» – це дебютна прозова книжка Конрада Янчури.

«Контрабандисти» – це не тільки трилер про провінційну мафію. Це також загальна картина підкарпатської провінції, де панує анархія і ксенофобія. Після прочитання перших п’яти сторінок тексту, мені одночасно хотілося плакати і блювати, з усвідомленням того, що я ненавиджу Польщу і більше не хочу тут жити. Якщо автору йшлося саме про такий ефект, то йому це вдалося», – пише журналістка, редакторка і перекладачка Кая Путо.

«Контрабандисти» – це книжка про Підкарпаття, якої не було до цього. І хто його знає, чи раніше взагалі було таке Підкарпаття. Вічне пограниччя перетворилося на кордон, за яким живуть демони. Янчура пише просто, прямо і сильно. І переконливо», – коментував Зємовіт Щерек, письменник і журналіст.