Даніел Варро: Ліричний художник буденності
– УгорщинаНародився у 1977 році. Поет, перекладач, закінчив угорсько-англійський відділ університету ім. Лоранда Етвеша у Будапешті. У 2016 році було опубліковано його ліричну збірку поезії  «Серцевий десерт». Автор також видав збірку поезії «Для дорослих». Згодом переважно писав дитячі вірші та перекладав. Його нова лірична книга – це іронія, гра, бурхливий підсумок існування. Вірші мають саморефлективний характер, і ліричний герой часто говорить про конкретну поетичну ситуацію, та водночас дозволяє собі нестилізовані, іронічні чи навіть цинічні та суворі висловлювання.

«Мені подобається більш прямий поетичний спосіб виступу. Моя одержимість – використовувати це в різних поетичних формах, вбудовувати у поетичні традиції та згадувати всіляких попередніх поетів. Я прагну максимальної природності у мові поезії. Такої, з якою людина говорить у повсякденному житті». 

У поетичній мові автора багато сленгу. Він свідомо намагається розширити мову поезії. Це іноді породжує нові жанри, наприклад, вірш-смс – сучасне поєднання поетичного письма та епіграми, або рими для немовлят, що говорять голосом урбаністичного тата 21 століття.