Ґабор Ниймет: Почуття відчуженості та невимовності
– УгорщинаНародився у 1956 році. Прозаїк, сценарист, редактор, професор Університету театру і кіно, викладає кінодраматургію, творчу писемність та сценаристику.

«Ти єврей?»: у своєму найвідомішому романі автор обертається навколо елементарного досвіду відчуження, автобіографічної книги та одночасно автобіографічної вигадки. «Досвід відчуження є пекельним, тому що людина шукає в собі помилку. Гріх, який вона здійснила, відчуваючи відчуженість. Адже у хорошому світі зло завжди чується чужим. (...) Мої підозри щодо мого іудаїзму виходили з моєї власної душі. Я єврей лише в тому сенсі, що вважав себе таким у найбільш чутливій частині мого життя». 

Його історія «Літо одного бабака» – це роад-муві Європою. Оповідач шукає правильне місце для зйомок фільму про Лорда Байрона. Дорогою веде монолог, адресований синові, вплітаючи до нього реальні декорації: міграційну кризу, екстремістський ісламізм та ромське питання. У формі щоденника та листів автор також замислюється над невимовністю літератури та кінцем мистецтва загалом.