Олена Герасим’юк: Про війну в літературі
– Україна 

Поетеса, письменниця, громадська діячка, волонтерка. Парамедик добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри». 

Авторка книжок «Глухота», «Розстрільний Календар», «Тюремна Пісня». Навчалась в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка на кафедрі теорії літератури, компаративістики та літературної творчості. 

У 2013 році Олена Герасим'юк стала лауреаткою одразу кількох письменницьких конкурсів: премії конкурсу ім. Леоніда Кисельова, Міжнародної українсько-німецької премії ім. Олеся Гончара, другої премії літературного конкурсу «Смолоскип». 

У 2013—2014 роках брала активну участь у Революції Гідності у Києві. Нагороджена волонтерським нагрудним знаком. Спогади Олени увійшли в книгу «Майдан. Свідчення. Київ, 2013—2014»(видавництво «Дух і Літера»). Разом із Василем Карп'юком упорядкувала поетичну книгу «Євромайдан. Лірична хроніка». З початком війни Олена займалась волонтерською діяльністю. Їздила на передову виступати перед військовими, привозила волонтерську допомогу, а також з письменницею Оленою Степаненко проводила серію благодійних заходів для збору коштів українській армії. 

З 2016 року починає працювати в команді документального фільму «Невидимий Батальйон» про долі шістьох жінок-військовослужбовиць. У 2017 році почала працювати на радіо «Армія FM» при Міністерстві оборони України. В 2017 році пройшла тижневий вишкіл та поїхала на війну парамедиком у складі добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри». Працювала у лікарні міста Авдіївка, на передовій поблизу селищ Піски, Водяне (Маріупольського напрямку), міста Мар'їнка. Нагороджена державною медаллю «За врятоване життя».  

Народилась та мешкає у Києві.