РоздІловІ: Інтерактивні формати
– Україна«роздІловІ» — це синтез поезії, графіки, музики, тактильних відчуттів і новітніх технологій. Їм важко дати визначення, адже деякий час вони існували як сценічне дійство: ідея та візуалізація — Оля Михайлюк, тексти — Сергій Жадан, музика — Олексій Ворсоба (Білорусь) й Томаш Сікора (Польща). Минулого року стали фільмом-концертом (режисер Вадим Ільков) та продовжили життя у вигляді інсталяції, що разом з іншими роботами виставки «Століття української абстракції» зараз закриті в музеї на карантин.

Але головне — кілька років тому проєкт з’явився у віртуальну просторі  завдяки сайту rozdilovi.org, що включає інтерактивні формати. Тут можна не лише слухати-дивитися  твір, а й самому генерувати його прояви й сенси. Минулого року життя на сайті пожвавилося, адже  з’явилися переклади чеською, польською, німецькою, італійською, французькою та англійською. «роздІловІ» навіть вистигли презентувати свій онлайн-формат в офлайновому режимі, проїхавшись наприкінці минулого року з презентаціями по українських містах, а також показавши його в Римі, Берліні, Вашаві та Празі разом з перекладачами. Пошуки universal language тривають.

Оля Михайлюк та Мирослав Томек на зустрічі МАЧ говоритимуть про сайт, а отже про прозу та поезію, про каліграфію та action writing, про спільне походження та відмінне сприйняття, про традиційне та інноваційне, реальне та віртуальне, тактильне та уявне.