Лесь Белей: План порятунку України
– Україна 

Поет, перекладач, есеїст.

Народився у 1987 році в Ужгороді. Освіту здобув в Ужгородському та Вроцлавському університетах. Публікувався у журналах «Потяг 76», «Київська Русь», «Кур’єр Кривбасу», літературних альманахах «Корзо», «Radar» та ін. Перекладає з польської та словацької. 

Захистив дисертацію «Мовний ландшафт Закарпатської області України початку ХХІ століття» в Інституті мовознавства імені О.Потебні Національної академії наук України. Лауреат літературних премій «Дебют» та «Смолоскип».

Автор трьох поетичних збірок — «Son et Lumiere. Листи без відповіді» (2008), «Дзеркальний куб» (2012), «Книга про ліс» (2016), і трьох прозових книжок («Ліхіє дев'яності. Любов і ненависть в Ужгороді» (2014),  «Асиметрична симетрія: польові дослідження українсько-польських відносин», у співавторстві з Лукашем Сатурчаком (2014), «План порятунку України» (2018). Остання упереліку – спроба опису української реальності, яка може дати фору найвигадливішим фантазерам і застати зненацька готових до будь-чого. Жанр «Плану порятунку України» можна охарактеризувати як абсурдний реалізм. Причому йдеться не про абсурдизацію реальності, а про реалістичність абсурду. Книга розрахована на тих, хто ще відрізняє ці два поняття.

Працює як експерт з програмної діяльності у Польському Інституті в Києві.