Янош Лацкфі: Самореклама літератури
– УгорщинаНародився в 1971 році. Закінчив Будапештський університет ім. Лоранда Етвеша за спеціальністю угорська та французька мови. Прозаїк, перекладач. Дуже плідний автор сучасної угорської літератури. Батько шести дітей. За його словами: «Письменник не шукає натхнення у зеленому волоссі та фіолетовій душі, а редагує, перекладає, виблискує, проводить інтерв'ю, говорить, виконує. У певному сенсі він є саморекламою літератури». 

Більшу частину життя автор присвячує відродженню культури читання, колективному культивуванню літератури. Серед текстів Лацкфі Яноша дуже популярною є його поезія для дітей, котра характеризується невичерпною грайливістю, мовними дивацтвами, живописною акробатикою, безглуздістю та переписуванням літературної традиції. Разом з угорським поетом Іштваном Вьорошем вони зуміли переосмислити класичні дитячі вірші угорської літератури, створивши дотепні, грайливі, сучасні їх варіації. 

Чим схожі угорці? У своєму гумористичному томі есеїв Лацкфі Янош зображає перед угорськими читачами викривлене дзеркало. Книги Лацкфі Яноша щорічно продаються десятками тисяч примірників, що демонструє широку популярність автора в Угорщині.