Віктор Горват: Письменник захоплює(ться)
– Угорщина 

Народився у 1962 році. Письменник, перекладач, викладає в університеті історію поетичної форми та літературний переклад. Нещодавно вийшов його практичний посібник під назвою «Контрреволюція поеми». 

Його перші прозові тексти були опубліковані досить пізно, коли автору було 42 роки. Про себе автор говорить так: «Я схильний до звикання. Багато разів я уникав залежності від абстрактних, штучних організмів – історичних ігор-стратегій – бо вони можуть зруйнувати життя так само, як наркотики. Коли я проходив терапію, зрозумів, що назавжди залишуся залежним, проте ігрову залежність можна перетворити на написання роману. Це майже той самий механізм, тільки там я не страждаю від програми, яку хтось інший написав для мене, а сам пишу програму, в яку також граю одночасно».

У 2012 році Віктор Хорват отримав Літературну премію Європейського Союзу за роман «Турецьке дзеркало». Історія провадить читача у 16 століття до нещодавно завойованої  султаном Сулейманом провінції Угорщини. За бурхливими подіями ми спостерігаємо очима турецького підлітка.

Останній історичний роман Віктора Хорвата «Мій танк» – про завоювання Чехословаччини 1968 року. Оповідач – безпосередній учасник вторгнення – політично свідомий простак із званням лейтенанта Угорської народної армії.