Чендер Левенте: Оповідач глибокої бідності
– УгорщинаНародився у 1977 році в Трансільванії (історична область в Румунії), а з 1991 року мешкав у Будапешті. Закінчив Католицький університет ім. Петера Пазманя за спеціальністю комунікація, угорська мова та література.

В одному зі своїх творів, опублікованому в 2006 році «Моя Батьківщина» автор описує вирок про перехід від села до міста, від сільського господарства до постіндустріальної бідності. Від селянського способу життя до люмпену. Від меншості до великого смердючого небуття.

У своїй збірці «Зворотнє падіння» (2010) розповідає про досвід зміни режиму у Східній Європі, включаючи Угорщину та Румунію, протягом двох десятиліть потому. Багато говорить про свободи в посткомуністичних країнах. Збірка оповідань «Одного разу», 2015 – це описи подій від Румунії 1980-х до Будапешту у 2010 році. Тут автор малює трагікомічну картину людей, які шукають власний дім на Батьківщині.

В одній з останніх збірок оповідань головний герой розповідає про натхнення для власного десятирічного сина з аутизмом («Meditittimo C.»). Саме він є своєрідним казковим провідником по світу людей з аутизмом. Книга була опублікована разом з ілюстраціями, котрі намалювала дружина письменника Еніке Салонтаі.