Світлана Ославська: Подорожі до Месопотамії
– Україна 

Репортерка, мандрівниця, дослідниця культури. Народилася у Сєверодонецьку на Луганщині. Вивчала етнокультурологію і теорію культури в Харківській академії культури та в Києво-Могилянській академії. Живе у Івано-Франківську, але частіше – в дорозі. 

Авторка репортажів із України, Польщі, Молдови, Греції, Ірану, Туреччини. Редакторка відділу бібліографії часопису «Критика». Публікувалася у виданнях Hromadske.ua, Reporters.media, TheUkrainians.org, Zaborona.com, часописах «Критика», «Локальна історія», «New Eastern Europe», «Фокус» та інших. 

У 2015-2019 рр. їздила до Туреччини, аби краще зрозуміти країну та людей, які там мешкають. Ці поїздки завершувалися репортажами, які згодом увійшли в книжку «Півмісяць, хрест і павич. Подорожі до Месопотамії» (2019). Це історії про іншу Туреччину, за межами курортів і традиційних туристичних напрямків. У її текстах чимало «неправильних» турецьких громадян: християн, єзидів, сирійців, біженців, «терористів»… Репортажі Світлани Ославської – це передусім історії людей, поза їх стереотипними проекціями.