Юрій Завадський: Вільна людина не народилася
– Україна 

Поет, перекладач, видавець, перформер. Юрій Завадський народився 1981 року в Тернополі. Поет, видавець, кандидат філологічних наук.

Автор розпочав писати вірші в середині дев'яностих. У фокусі зацікавлень — сучасна зорова поезія, комп'ютерні технології в мистецтві, мережева література, вільний вірш і фонетична поезія. У поєднанні з психоделічними музичними настроями гурту «ZSUF» «фонетика» Юрія Завадського була представлена на фестивалях в Україні й Польщі (зокрема, фестиваль «L2» у Любліні 2009 року). Митці разом записали альбом «юрій завадський ZSUF». Окремі його твори перекладено англійською, німецькою, португальською, каталонською та кримськотатарською мовами. Разом із австралійським письменником Лесом Віксом Юрій Завадський створив двомовну поему «Сліпстрім» (Slipstream). Видав 11 поетичних збірок, 1 музичний альбом.

Засновник тернопільського видавництва «Крок», що спеціалізується на поезії та перекладній літературі. Як культуртреґер Юрій Завадський співпрацює з літературними колами Польщі, Швеції, Великої Британії, Бразилії, Каталонії, Австралії, Нової Зеландії.

Винахідник інтуїтивної музичної поезії. Фонетична поезія та синтез звуків, ритмів, слів, текстів, дихання, голосу. Мелодиці поетичних текстів автора притаманний внутрішній динамізм, а сам голос поета кожного разу звучить неоднаково. Поезія Завадського  – це самобутні футуристичні мандрівки та невідомі маршрути власною свідомістю, відчуттями, сенсами, снами. Це планетарні подорожі до самих себе.