Марина Гримич: Драми і трагедії «робітників літератури»
– Україна 

Письменниця, антрополог, етнолог (доктор історичних наук), фольклористка (кандидат філологічних наук), професорка, видавчиня, менеджерка культурних проектів. Народилась 1961 року у Києві. 

Будучи студенткою, почала публікуватися як перекладачка зі словенської, сербохорватської та македонської мов. У цей час з'явилися також її перші поетичні добірки в журналах «Дніпро» та «Жовтень». Довгий час займалася виключно наукою – в різних галузях (фольклористика, методика викладання української мови як іноземної, етнологія, історія, антропологія). Її перу належить кілька авторських монографій, а також вона є керівником, упорядником та науковим редактором великих проектів, колективних наукових монографій та наукових збірників. 

В художній літературі – з початку 2000-х, працює як у белетристиці, так і в серйозній інтелектуальній романістиці. Окремі твори публікувала під псевдонімом Люба Клименко. Авторка понад двадцяти різножанрових книг. За її романом «Фріда» був поставлений спектакль у Бердичівському музично-драматичному театрі (2019). За романом «Пор’ядна львівська пані» знято однойменний короткометражний фільм (2018). Твори Марини Гримич перекладено французькою, англійською, польською, чеською, арабською мовами.

У 2004 році заснувала видавництво «Дуліби». Як менеджерка культурних проектів є координаторкою українських програм на Міжнародних книжкових ярмарках у Бейруті (2017–2018), Абу-Дабі (2018); кураторка стенду «Бейрутський дворик» на «Книжковому Арсеналі» (2017–2019). Керує проектами з перекладу арабською мовою та видання українських творів (Агатангела Кримського, Івана Франка, «Історії України» тощо).

Новий роман Марини Гримич «Клавка» про життя українських письменників у 1940 рр. став бестселером і зібрав чимало відзнак: увійшов до коротких списків «Книги року ВВС» та Шевченківської премії, переліку найкращих українських книжок 2019 за версією ПЕН-клубу, і отримав нагороду Book Forum Best Book Award у номінації «Сучасна українська проза».