Любов Якимчук: Говорити про війну через поезію
– УкраїнаПоетка, сценаристка, драматургиня.

Лауреатка премії американського фонду Ковалевих в номінації «Поезія» (США, Нью-Йорк), і низки українських нагород: премія ім. Богдана-Ігоря Антонича, конкурс видавництва «Смолоскип» та «Коронація слова». За версією журналу «Новое время» входить до ТОП-100 найвпливовіших людей культури України. Стипендіатка програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща «Gaude Polonia». 

Авторка поетичних збірок «, як МОДА» та «Абрикоси Донбасу». Авторка п’єси «Стіна» для Національного академічного театру ім. Івана Франка (режисер — Томас Меттлер). Співавторка сценаріїв до фільмів «Будинок «Слово» (Україна) та «Some Men Must Die» (Швейцарія — Україна), а також фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман», що зараз знаходиться в продакшені.

Вірші та проза перекладені майже двома десятками мов, зокрема англійською, німецькою, шведською, французькою, польською, чеською, російською, грецькою, грузинською, литовською, естонською, івритом, словенською, словацькою, болгарською, білоруською, румунською, угорською, сербською. Публікувалися в антологіях та журналах в Україні, США, Великій Британії, Франції, Німеччині, Франції, Польщі, Чехії, Швеції, Ізраїлі, Естонії, Непалі, Греції, Словаччині, Болгарії, Угорщині, Чехії та інших країнах. Її книжка «Абрикоси Донбасу» вийшла польською та естонською мовами, а також виходить англійською в США восени 2021 року та готується до друку болгарською. 

Любов є учасницею багатьох європейських фестивалів, 2016 на запрошення Колумбійського університету, Центру Вілсона та університету Торонто здійснила тритижневий поетичний тур США та Канадою. Організаторка проєкту «Рік Семенка» та локального фестивалю «Метро до Кибинець», присвяченого українському футуристу Михайлю Семенку. Була кураторкою літературної програми культурного форуму «Донкульт» (Львів) та «ГаліціяКульт» (Харків). 

Народилася в Первомайську Луганської області. До 2008 мешкала в Луганську, звідки виїхала на навчання в Києво-Могилянській академії. Її батьки виїхали з окупованих територій у лютому 2015 року.