Олександр Михед: Дивитися, бачити, розповідати
– Україна 

Письменник, куратор мистецьких проектів. 

Учасник літературних резиденцій у Фінляндії, Латвії, Ісландії, США та Франції. Головний сценарист мультиплікаційного серіалу «Книга-мандрівка. Україна» (2–5 сезони). Вибрані есеї та фрагменти його творів перекладено десятьма мовами. Співробітник Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України. Член українського ПЕН. 

Дебютував як яскравий прозаїк, що експериментував у різних формах худліту – це і збірки оповідань «Понтиїзм» (2014) і «Транзишн» (2017), і роман «Астра» (2015), і арт-бук «Мороки» (2016, разом із художницею Сонею Мельник). А вже перша його книга «АмнезіЯ» (2013) перетворилася на літературно-мистецький мультимедійний «АмнезіЯ project: відкрита платформа». 

Згодом продовжив як дослідник у жанрі нон-фікшн. У 2016 році вийшла його книжка «Бачити, щоб бути побаченим: реаліті-шоу, реаліті-роман та революція онлайн» про вплив реального телебачення і розвиток реаліті-шоу. Остання наразі книга «“Я змішаю твою кров із вугіллям”. Зрозуміти український Схід» (2020) спричинила чимало обговорень серед критиків та читачів. Наприкінці 2016 року Михед вирушив у подорож шістьма містами Донецької та Луганської областей, аби дослідити тамтешнє життя, історії, заховані в архівах, та поговорити грунтовно з відомими українцями зі Сходу. Перший наклад книги розійшовся за кілька тижнів. 

Переклав українською автобіографію Марини Абрамович «Пройти крізь стіни» (2018). Веде авторський літературний подкаст «Станція 451» (проект The Village Україна). Другий сезон присвячено українській літературі і він створює його разом зі своїм батьком, літературознавцем, Павлом Михедом. 

Живе та працює в Києві.