Оксана Луцишина: Шульцологиня, феміністка
– УкраїнаПисьменниця, поетка, літературознавиця, викладачка Техаського університету у місті Остін.

Авторка п’яти збірок поезії: «Усвідомлена ніч» (1998), «Орфей Великий» (2000), «Я слухаю пісню Америки» (2010), «Вірші Феліцити» (2018), та виданої англійською в перекладах «Persephone Blues» (2019); збірки оповідань «Не червоніючи» (2007) та трьох романів: «Сонце так рідко заходить» (2007), «Любовне життя» (2015), «Іван і Феба» (2019). 

За словами Оксани Луцишиної, у своїх текстах вона намагається відтворити жіночий світ таким, яким він є, без огляду на будь-які приписи і правила, без тематичних і стилістичних обмежень. Авторка вважає фемінізм «складовою частиною особистої філософії», а сутність фемінізму вбачає у «викритті патріархатної ідеології як такої, що витворює Іншого».

У 2014 році в Університеті Джорджії захистила докторську дисертацію на тему «Великий фантасмагоричний сезон: проза Бруно Шульца у світлі теорій Вальтера Беньяміна».

Членкиня Українського ПЕН. Лауреатка премії Львова — міста літератури ЮНЕСКО (2020) та Національної премії України імені Тараса Шевченка (2021) року за роман «Іван і Феба». Викладає українську мову і східноєвропейські літератури. Перекладає прозу і поезію з української на англійську у тандемі з поеткою і письменницею Оленою Дженнінгз. 

Народилась у місті Ужгород, мешкає у місті Остін у США.