Оксана Забужко: Notre Dame d'Ukraine
– УкраїнаПисьменниця, есеїстка, публічна інтелектуалка, одна з ключових особистостей у сучасній українській літературі.  Народжена у 1960 році у місті Луцьку в родині шістдесятників. 

Тексти Оксани Забужко – влучне дзеркало соціальних  процесів  країни, заломлених через кожного героя чи ситуацію. Одним із найважливіших творів письменниці й досі лишається її прозовий дебют, перший феміністичний роман у історії незалежної України «Польові дослідження з українського сексу» (1996). В Україні перевидавався десять разів, був перекладений багатьма мовами та широко відомий закордоном. Найсвіжіший magnum opus письменниці – «Музей покинутих секретів» (2009) – сучасний український епос: родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го. Окрім численних нагород та схвальних відгуків на батьківщині, у 2013 році отримав літературну нагороду Центральної Європи «Ангелус».

Оксана Забужко – авторка низки філософських праць, активна публіцистка та есеїстка, затребувана коментаторка політичних та соціальних процесів в Україні. Найвідоміша її книга у жанрі нон-фікшн – «Notre Dame d'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій» (2007). Кожна нова книга Забужко – важлива подія в українському літературному процесі. Глибоке філософське наповнення, інтелектуальні міркування, яскравий стиль, незалежність і харизма – те, що найбільше подобається читачам у її творах. Відвертість та категоричність у міркуваннях роблять Оксану Забужко однією з найпомітніших інтелектуалок сучасної України. Її також добре знають у світі: твори перекладені більш, ніж двадцятьма мовами; окремими виданнями праці виходили у 24 країнах світу. У своєму життєписі Оксана Забужко має кількадесят премій та нагород (серед іншого – Орден Княгині Ольги III ступеня за вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави). У  2019 році  отримала найвищу українську нагороду – Національну премію України імені Тараса Шевченка.